Aparaty ortodontyczne

O piękny i zdrowy uśmiech warto dbać od najmłodszych lat. Prawidłowy zgryz jest jednak ważny nie tylko z powodów estetycznych, ale i zdrowotnych. Jak podkreślają ortodonci, aparat powinno się stosować także wtedy, gdy zęby się ścierają lub są zbyt stłoczone, ponieważ istnieje wówczas niebezpieczeństwo próchnicy.

Niemal nikt nie ma zgryzu idealnego - chociaż najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy, to u wady zgryzu występują u większości z nas. Wszystkich mieszkańców ze śródmieścia Warszawy oraz innych części miasta, którzy poszukują profesjonalnej opieki ortodontycznej, zapraszamy do CCS Ludna.

Aparaty ortodontyczne - nie tylko dla dzieci

Zgryz skorygowany przez ortodontę

Panuje błędne przekonanie, że porad ortodonty potrzebują tylko dzieci. Oczywiście, sporo jest pacjentów najmłodszych, ale leczenie wad zgryzu ortodonta może rozpocząć także u osoby, która ma 30, 40 albo nawet więcej lat. Na pewno wiedzą o tym warszawiacy, korzystający z naszych usług. W przypadku leczenia dziecka w gabinecie CCS w Warszawie-Śródmieściu ortodonta zastosuje aparat ruchomy, który opiera się na siłach fizjologicznych, charakterystycznych dla okresu rozwojowego. Natomiast przy leczeniu ortodontycznym osób starszych stosuje się aparaty stałe.

Wiele osób obawia się wizyty u ortodonty, ponieważ perspektywa noszenia aparatu jest dla nich krępująca. Jednak dla takich osób istnieje doskonała alternatywa w postaci aparatu lingwalnego, montowanego na zębach od wewnątrz.

Dlaczego warto korygować wady zgryzu?

Korekcja wady zgryzu nie tylko pozytywnie wpłynie na wygląd, ale także oddali niebezpieczeństwo próchnicy, dzięki czemu wizyty u dentysty będą rzadsze. Ortodonci pracujący w naszym centrum w Warszawie-Śródmieściu ustalą indywidualnie sposób leczenia wady zgryzu i dobiorą odpowiedni aparat.

Jeśli przebywają Państwo w Warszawie i poszukują ortodonty, zapraszamy do wizyty w naszym gabinecie (Śródmieście, ul. Ludna 10a). Piękny i zdrowy uśmiech jest w zasięgu ręki!

Copyright © 2023. Całodobowe Centrum Stomatologii.