Periodontologia

Periodontologia jest obszarem stomatologii zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób przyzębia, czyli zespołu tkanek, które otaczają zęby i utrzymują je w zębodołach. Warto zdawać sobie sprawę, że nieleczone choroby tkanek przyzębia mogą prowadzić nawet do utarty zębów, dlatego już przy pierwszych objawach, takich jak np. krwawienie dziąseł, warto zgłosić się do stomatologa. Kompleksową opiekę w zakresie leczenia periodontologicznego otrzymają Państwo w Całodobowym Centrum Stomatologicznym Ludna w Warszawie. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług.

Choroby przyzębia

Gabinet periodontologa

W CCS Ludna w Warszawie leczenie periodontologiczne (cennik dostępny na stronie) przeprowadzają doświadczeni dentyści w oparciu o nowoczesny sprzęt i preparaty stomatologiczne. Problemy z przyzębiem zaczynają się zwykle od choroby dziąseł - pojawia się stan zapalny, wywołany najczęściej niedostateczną higieną jamy ustnej. Nieleczony prowadzi do zapalenia przyzębia. Na tym etapie zmiany zachodzą w kościach stanowiących podporę dla zębów. Prowadzi to do rozchwiania zębów, a w skrajnych przypadkach - do ich wypadania. Im szybciej podjęte jest leczenie periodontologiczne, które zapewniamy w naszym gabinecie w Warszawie, tym jest ono skuteczniejsze.

Leczenie periodontologiczne w CCS Ludna w Warszawie

Główną przyczyną chorób przyzębia jest gromadzenie się na dziąsłach i zębach kamienia oraz płytki bakteryjnej. Objawy, które wskazują na konieczność leczenia periodontologicznego to m.in. zaczerwienienie,  bolesność i krwawienie dziąseł, nadwrażliwość na zmiany temperatury w jamie ustnej czy powstawanie przestrzeni między zębami. Cennik leczenia zależny jest od etapu choroby - przy wczesnych stanach zapalnych konieczne są mniej skomplikowane zabiegi. Ceny leczenia periodontologicznego w CSS Ludna znajdą Państwo na naszej stronie internetowej, w zakładce „Cennik”.

Copyright © 2023. Całodobowe Centrum Stomatologii.