Ortodonta, aparaty ortodontyczne - Warszawa

O piękny i zdrowy uśmiech warto dbać od najmłodszych lat. Prawidłowy zgryz jest jednak ważny nie tylko z powodów estetycznych, ale i zdrowotnych. Jak zapewniają ortodonci, aparat powinno się stosować także wtedy, gdy zęby się ścierają lub są zbyt stłoczone, ponieważ wtedy istnieje niebezpieczeństwo próchnicy.

Wielu mieszkańców Warszawy, tak jak i innych rejonów kraju, ma problem z wadą zgryzu. Niemal nikt nie ma zgryzu idealnego, a wiele osób potrzebuje porady ortodonty, choć nie zdaje sobie z tego sprawy.

Błędne jest przekonanie, że porad ortodonty potrzebują tylko dzieci. Oczywiście sporo jest pacjentów najmłodszych, ale leczenie wad zgryzu ortodonta może rozpocząć także u osoby, która ma 30, 40 albo nawet więcej lat, o czym wiedzą warszawiacy korzystający z naszych usług.

W przypadku leczenia dziecka w gabinecie CCS Ludna w Warszawie, ortodonta zastosuje aparat ruchomy, który opiera się na siłach fizjologicznych charakterystycznych dla okresu rozwojowego. W wypadku osób starszych stosuje się stałe aparaty ortodontyczne.

Wiele osób obawia się wizyty u ortodonty, ponieważ perspektywa noszenia aparatu jest dla nich krępująca. Jednak dla takich osób istnieje doskonała alternatywa w postaci aparatu lingwalnego, montowanego na zębach od wewnątrz.

Korekcja wady zgryzu nie tylko pozytywnie wpłynie na wygląd, ale także oddali niebezpieczeństwo próchnicy, dzięki czemu wizyty u dentysty będą rzadsze. Ortodonci pracujący w naszym centrum w Warszawie ustalą indywidualnie sposób leczenia wady zgryzu i dobiorą odpowiedni aparat.

Jeśli przebywają Państwo w Warszawie i poszukują ortodonty, zapraszamy do wizyty w naszym gabinecie. Piękny i zdrowy uśmiech jest w zasięgu ręki!